$4.11
Original: $13.70
-70%Vintage A168 Unisex (Digital Watch)—
$13.70
$4.11The Story
Featuring a sleek digital display, this watch is perfect for anyone seeking a blend of retro style and advanced functionality.
| Model | A168WA-1DF |
| Functions |
Luminous Display, Stopwatch, Water-Resistant, LED Light, Alarm, Calendar |
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 38.6 × 36.3 × 9.6 mm |
| Strap Color |
Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral Glass |
| Lock Type | Adjustable Clasp |
| Water Resistance | Yes |
| Calendar Type | Day-Date |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 70gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Featuring a sleek digital display, this watch is perfect for anyone seeking a blend of retro style and advanced functionality.
| Model | A168WA-1DF |
| Functions |
Luminous Display, Stopwatch, Water-Resistant, LED Light, Alarm, Calendar |
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 38.6 × 36.3 × 9.6 mm |
| Strap Color |
Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral Glass |
| Lock Type | Adjustable Clasp |
| Water Resistance | Yes |
| Calendar Type | Day-Date |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 70gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |





















