$5.06
Original: $16.86
-70%Fossil-FS4656 (Chronograph Watch)—
$16.86
$5.06The Story
A perfect blend of vintage charm and modern function — ideal for both formal events and everyday wear.
| Model | FS4656 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Black |
| Dial Size | 44x10mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
A perfect blend of vintage charm and modern function — ideal for both formal events and everyday wear.
| Model | FS4656 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Black |
| Dial Size | 44x10mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |



















