
$6.96
Original: $23.19
-70%GShock-Mudmaster GG-1000 (Analog Digital Watch)—
$23.19
$6.96The Story
| Model | GG-1000-1A |
| Chronograph | Working |
| Functions | Automatic time set, Shock & Mud resist, Auto light |
| Auto Light Sensor | Working |
| World time | 31 time zones |
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 56.2×55.3×17.3 mm |
| Strap Color | Grey |
| Weight | 94gm |
| Lock Type | Buckle |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Movement | Quartz Movement |
| Strap Material | Smart fit resin strap |
| Case & Bezel | Resin |
| Water Resistant | 100-meter water resistance |
| Other functions | Stopwatch, Timer, Alarm, Calendar, Compass, Thermometer & more. |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Model | GG-1000-1A |
| Chronograph | Working |
| Functions | Automatic time set, Shock & Mud resist, Auto light |
| Auto Light Sensor | Working |
| World time | 31 time zones |
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 56.2×55.3×17.3 mm |
| Strap Color | Grey |
| Weight | 94gm |
| Lock Type | Buckle |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Movement | Quartz Movement |
| Strap Material | Smart fit resin strap |
| Case & Bezel | Resin |
| Water Resistant | 100-meter water resistance |
| Other functions | Stopwatch, Timer, Alarm, Calendar, Compass, Thermometer & more. |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |


















