Original: $14.76
-70%$14.76
$4.43The Story
Introducing the GM5600 Digital Watch. With its sleek design and durable build, this watch is perfect for those who lead an active lifestyle.
| Model | GM5600 |
| Functions | Shock Resistance and Water Resistant, Stopwatch, Timer, Alarm, calendar, LED Light |
| World Time | 29 time zones |
| Dial Color | Multiple Color |
| Dial Size | 49.3×43.2×13 mm |
| Strap Color | Multiple Color |
| Strap Material | Resin Band |
| Crystal Material | Mineral |
| Lock Type |
Buckle |
| Weight | 73gm |
| Movement Type | Quartz |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Introducing the GM5600 Digital Watch. With its sleek design and durable build, this watch is perfect for those who lead an active lifestyle.
| Model | GM5600 |
| Functions | Shock Resistance and Water Resistant, Stopwatch, Timer, Alarm, calendar, LED Light |
| World Time | 29 time zones |
| Dial Color | Multiple Color |
| Dial Size | 49.3×43.2×13 mm |
| Strap Color | Multiple Color |
| Strap Material | Resin Band |
| Crystal Material | Mineral |
| Lock Type |
Buckle |
| Weight | 73gm |
| Movement Type | Quartz |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |





















