Original: $18.97
-70%$18.97
$5.69The Story
Featuring a sleek design, refined materials, and precise timekeeping to complement various occasions.
| Model | Matrix Bangle |
| Dial Color | Multiple |
| Dial Size |
25mm |
| Case Thickness | 7mm |
| Strap Color | Multiple |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Sapphire Glass |
| Features | Decent looks, Logo |
|---|---|
| Lock Type | Fold clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Item Weight | 50gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Featuring a sleek design, refined materials, and precise timekeeping to complement various occasions.
| Model | Matrix Bangle |
| Dial Color | Multiple |
| Dial Size |
25mm |
| Case Thickness | 7mm |
| Strap Color | Multiple |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Sapphire Glass |
| Features | Decent looks, Logo |
|---|---|
| Lock Type | Fold clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Item Weight | 50gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |






















