The Story
A timeless square dial paired with a sleek classic bracelet — made to elevate your everyday style effortlessly.
DW Quadro
| Model |
Quadro Pressed
|
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 26mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral |
| Functions | Water Resistant |
| Features | Sleek Design |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 50gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |
Classic Bracelet
| Material |
Crafted from premium, stainless steel.
|
| Fade-Resistant |
No Fading Guarantee
|
| Design | Sleek and versatile to complement any decor. |
| Width | 4mm |
| Packaging | DW Original Packaging |
| Package | 1 x Bracelet |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
A timeless square dial paired with a sleek classic bracelet — made to elevate your everyday style effortlessly.
DW Quadro
| Model |
Quadro Pressed
|
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 26mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral |
| Functions | Water Resistant |
| Features | Sleek Design |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 50gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |
Classic Bracelet
| Material |
Crafted from premium, stainless steel.
|
| Fade-Resistant |
No Fading Guarantee
|
| Design | Sleek and versatile to complement any decor. |
| Width | 4mm |
| Packaging | DW Original Packaging |
| Package | 1 x Bracelet |






















