Original: $13.70
-70%$13.70
$4.11The Story
This DW Quadro Female analog watch offers accurate timekeeping and a sleek, classic design.
| Model |
Quadro Pressed
|
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 26mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral |
| Functions | Water Resistant |
| Features | Sleek Design |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 32gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This DW Quadro Female analog watch offers accurate timekeeping and a sleek, classic design.
| Model |
Quadro Pressed
|
| Dial Color | Black |
| Dial Size | 26mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Mineral |
| Functions | Water Resistant |
| Features | Sleek Design |
|---|---|
| Movement | Quartz |
| Item Weight | 32gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |






















