Original: $14.76
-70%$14.76
$4.43The Story
Featuring a sleek design, refined materials, and precise timekeeping to complement various occasions.
| Model | AR1819 |
| Chronograph | Working |
| Dial Color | Silver |
| Dial Size | 32mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Sapphire Glass |
| Features | Decent looks, Armani logo |
|---|---|
| Lock Type | Butterfly clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Item Weight | 70gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Featuring a sleek design, refined materials, and precise timekeeping to complement various occasions.
| Model | AR1819 |
| Chronograph | Working |
| Dial Color | Silver |
| Dial Size | 32mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Crystal Material | Sapphire Glass |
| Features | Decent looks, Armani logo |
|---|---|
| Lock Type | Butterfly clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Item Weight | 70gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Hotgadget) |






















